Gaisa sausinātāji (Mitruma savācēji)

Gaisa sausinātāji. Lai izvairītos no kondensāta un pelējuma parādīšanās telpās, ir nepieciešams uzturēt optimālu mitruma līmeni. Ventilācija ne vienmēr tiek galā ar to, tāpēc ir nepieciešams gaisa sausinātājs.

Kam domāts gaisa sausinātājs?

Pilsētas iedzīvotāji bieži cieš no pārmērīga mitruma dzīvoklī. To var izraisīt slikta ventilācija, pastāvīga aktīvā mazgāšana vai ilgstošas ​​lietavas. Šajā gadījumā jūs nevarat iztikt bez neliela, bet ļoti noderīga aprīkojuma. Sausinātājs var noņemt lieko mitrumu no gaisa. Gaisa sausinātāji(mitruma savācēji) var darboties dažādi.

Ir sausinātāji, kuros tiek izmantots adsorbējošs disks. Gaisa sausinātāji(mitruma savācēji) ir piemēroti telpām, kurās drenāža nav iespējama, piemēram, rūpnieciskām. No mīnusiem – diskos bieži būs jāmaina pildviela.

Dažas ierīces noņem mitrumu no telpas saskaņā ar gaisa kondicioniera principu – tās ievelk un atdzesē mitro gaisu iekšpusē. Mājās ir uzstādīti kondensācijas žāvētāji. Kondensāts tiek uzglabāts traukā vai tiek izvadīts kanalizācijā. Pluss ir tas, ka šis ir viens no lētajiem gaisa sausinātāju veidiem. Mīnuss – jums būs jāiztukšo vai pastāvīgi jāizlej ūdens no trauka.

Universāla iespēja ir kombinēti mitruma savācēji. Pirmkārt, mitrums tajos kondensējas, pēc tam to absorbē adsorbents. Šī opcija ir daudz ērtāka, jo to var izmantot jebkurās telpās.

Dzīvojamās ēkās tiek uzstādīti mājsaimniecības sausinātāji. Tie ir diezgan kompakti un mobili. Katru dienu šādas ierīces no gaisa absorbē no 12 līdz 50 litriem mitruma. Ērti dažos modeļos ir iebūvēti filtri, kas attīra gaisu no putekļu daļiņām. Jaudīgāki modeļi var darboties nedēļu, dienā no gaisa izvadot simtiem litru mitruma.

Kā uzstādīt sausinātāju

Gaisa sausinātājs ir diezgan liela lieta, to nevar noslēpt. Izvēloties mājas modeli, ir vērts apsvērt, kur tas atradīsies, lai to veiksmīgi maskētu vai iekļautos interjerā. Atkarībā no ierīces lieluma to var pakārt pie sienas, novietot uz grīdas vai pat uz galda – tas ir viskompaktākais variants. Stāvu statīvi ir kustīgāki, tos var pārvietot pa māju. Sienas montāža parasti ir nekustīga. Uzstādīšana ir atkarīga arī no ierīces svara. Mājsaimniecības modeļu svars ir līdz 50 kg.

Kāda ir optimālā veiktspēja

gaisa sausinātājiSausinātāja izvēle ir atkarīga no telpas lieluma. No tā būs atkarīga ierīces veiktspēja. Ja jūs pērkat pārāk vāju gaisa sausinātāju, tas patērēs daudz enerģijas un joprojām darbosies lēni. Ja to ņemat pārāk spēcīgi, tas var nožūt telpu, patērēt daudz elektrības un radīt lielu troksni.

Jūs varat aprēķināt produktivitāti, izmantojot formulu. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams telpas tilpums, kuru nāksies iztukšot, reizināt ar pusotru un dalīt ar 1000.

Ir svarīgi ņemt vērā ne tikai telpas platību, bet arī tās mērķi. Fakts ir tāds, ka vidējais gaisa mitrums dzīvoklī un darbnīcā ar tādu pašu platību ievērojami atšķirsies. Sadzīves gaisa sausinātājs, kas paredzēts 100 m2 platībai, var noņemt līdz 30 litriem ūdens dienā, ierīce virtuvēm kafejnīcās – aptuveni 300 litri, ierīce baseiniem – līdz 1000 litriem.

Ierīce jāizvēlas atkarībā no istabas temperatūras. Ja gaisa temperatūra telpā pastāvīgi pazeminās zem 18 grādiem, jums vajadzētu rūpīgāk aplūkot aukstumizturīgus modeļus.

Kādas var būt papildu funkcijas

Sausinātāju ir ērti ieslēgt un izslēgt iepriekš, lai varētu domāt par sevi, nevis par ierīces darbību. Tam viņam ir programmējams taimeris.

Daži gaisa sausinātāji (mitruma savācēji) arī zina, kā aromatizēt un jonizēt gaisu, mainīt tā kvalitatīvo sastāvu. Pirmajā gadījumā šāds gaiss ir vienkārši patīkams elpot, un otrajā tas ir arī noderīgs.

Kādām funkcijām ir vērts pievērst uzmanību

Mājsaimniecības gaisa sausinātāja jauda svārstās no 250 līdz 500 W, tāpēc to var pieslēgt kontaktligzdai. Ja ierīcei ir riteņi, varat to brīvi pārvietot pa istabu.

Lai gaiss netiktu pāržāvēts, varat iegādāties modeļus, kas aprīkoti ar sensoru, kas parāda gaisa mitrumu, taimeri, digitālo vadības sistēmu un dažādus ventilatorus. Izmantojot hygrostat funkciju, jūs varat noregulēt ierīces darbību, lai uzturētu vēlamo mitruma līmeni telpā. Tas ir ērti, ja ierīcei ir kokogļu filtrs. Ierīci varat apkalpot pats, atkarībā no piesārņojuma biežuma, vismaz reizi mēnesī. Sausinātāju var darbināt, izmantojot tālvadības pulti vai paneļus vai skārienekrāna pogas.

Kādu trokšņa līmeni ierīce var radīt?

Trokšņa līmenis ir atkarīgs no gaisa sausinātāja darbības. Vidēji tas svārstās no 40 līdz 50 dB. Ja jums ir nepieciešams, lai ierīce darbotos visu dienu, jums vajadzētu rūpīgāk apskatīt modeļus ar trokšņa līmeni līdz 46 dB. Šī opcija sniegs labu sniegumu un neradīs lielu troksni.