Apkures katli Atmos darbojas pēc degvielas gazifikācijas principa un tiem ir vairākas priekšrocības. Atmos šobrīd ir viens no lielākajiem cietā kurināmā katlu ražotājiem Eiropā. 

Čehijas ģimenes uzņēmums Atmos tika dibināts 1936. gadā un sākotnēji ražoja gazificētas spēkstacijas automašīnām un kuģiem, kā arī kompresorus. Vēlāk uzņēmums sāka koksnes katlu izstrādi un ražošanu, kas darbojas pēc degvielas gazifikācijas principa.

ATMOS gazifikācijas katlu priekšrocība ir tā, ka katlā ir pilnībā keramikas krāsns (krāsns telpa ir izklāta ar keramiku), kurā degviela tiek lieliski sadedzināta ar minimālu izmešu daudzumu atmosfērā. Darvas un kondensāta veidošanās ir ierobežota līdz minimumam. Mazāk kondensāta nozīmē ilgāku katla kalpošanas laiku.

ATMOS apkures katls nodrošina iepriekšēju degvielas žāvēšanu ar sekojošu gazifikāciju paaugstinātā temperatūrā. Malkas katla priekšrocība ir tā, ka sākotnēji uzkarsētais gaiss tiek piegādāts tieši uz sprauslas un tādējādi vienlaikus nedeg liels daudzums degvielas, nav jaudas svārstību un gāzes noņemšanas no visas slodzes. Vienveidīga augsti sasildīta primārā gaisa padeve no abām pusēm nodrošina tikai nepieciešamā degvielas daudzuma gazifikāciju. Katls ir ārkārtīgi ekonomisks, tam ir mazs patēriņš un augsta sadegšanas efektivitāte – 85 – 89% no kopējās jaudas. Šī uzstādīšanas procedūra atvieglo šķeldas un koksnes atkritumu pārvēršanu gāzē. Arī sekundārais gaiss, kas tiek piegādāts gazifikācijas sprauslai, ir ļoti karsts. Aizmugurējais skurstenis tiek izmantots kā siltummainis. Tādējādi liesma netiek atdzesēta un notiek maksimāli iespējamā sadegušo vielu sadegšana. Krāsns apakšējā telpa ir izklāta ar keramiku (sfēriskā telpa), tajā izdeg liesma un visas sadedzinātās ogles tiek sadedzinātas. Rezultātā rodas pelni, kurus var izmantot kā lielisku lauksaimniecības mēslojumu.

apkures katliVēl viena priekšrocība ir dūmgāzu izplūdes ventilators. Gaiss katlā netiek iesūknēts, bet gluži pretēji, sadegšanas produkti tiek izsūkti. Šī dizaina priekšrocība ir ātri kūstoša un praktiski nav dūmu izmešu. Telpā, kurā atrodas katls, tiek samazināts putekļu saturs.

Kā aizsardzību pret pārkaršanu katlā ievieto dzesēšanas siltummaini, kurā pārkaršanas draudu gadījumā īpašs drošības vārsts ielaiž ūdeni no ūdens padeves. Ūdens, kas uzņem lieko siltumu, nonāk kanalizācijā. Jauns dizains, jauns tehniskais risinājums un tajā pašā laikā saprātīga cena katlu ierindo pirmajā vietā ne tikai Čehijas, bet arī Eiropas tirgū.

Čehijas uzņēmums Atmos ir viens no lielākajiem Eiropas apkures iekārtu ražotājiem. Lielākā daļa saražotās produkcijas, aptuveni 80%, tiek eksportēta uz ES un Krievijas Federāciju.

Ilgi degoši katli Atmos darbojas ar koksni, akmeņoglēm, granulām, kā arī var būt kombinēta tipa un sildīt telpu ar diviem dažādiem degvielas veidiem.

Katlu modeļu klāsts Atmos

Visus uzņēmuma ražotos apkures iekārtu veidus var nosacīti iedalīt piecās galvenajās grupās atkarībā no izmantotās degvielas veida:

Koksnes dedzināšana – izmantojot koksni, katlu darbības princips ir balstīts uz gāzes ražošanas procesa izmantošanu malku dedzināšanā. Lai to izdarītu, gaiss sadegšanas kamerā tiek uzkarsēts līdz iespējami augstākajai temperatūrai. Ja skābeklis ir ierobežots, izdalās liels daudzums CO.

Apkures katlu veidi

Atmos gāzes apkures katliem Atmos ir divas keramikas sadegšanas kameras. Lielā pelnu atvilktne ļauj veikt apkopi un tīrīšanu reizi nedēļā.

Cietā kurināmā apkures katlā Atmos uz koksnes ir automātiskas gaisa padeves kontroles sistēma un spontānas liesmas dzēšanas novēršana.

Iekārtas jauda atkarībā no modeļa svārstās no 14 līdz 100 kW. Malkas apkures katli ir ideāls risinājums dzīvojamo un rūpniecisko ēku apsildīšanai.

Malkas – ogles Atmos apkures katli var vienlaikus izmantot divu veidu cieto kurināmo gan kopā, gan atsevišķi. Viņiem ir divas sadegšanas kameras. Augšpusē tiek ievietotas kokogles un iekuršanai paredzētas koksnes. Gāzes tiek sadedzinātas apakšējā kamerā.

Malkas katlā ir rotējoša reste, kas ļauj viegli atdalīt pelnus. Lai palielinātu autonomās darbības laiku, projektējot Atmos pirolīzes apkures katlus, uz koka un oglēm tiek uzstādīta plaša kurtuve. Automātiskais izplūdes ventilators nodrošina, ka, novietojot malku un sildot, nav dūmu. Izmantojot pilnu malku, katls var darboties līdz 12 stundām.

Granulas – nodrošina autonomu katla darbību 7-14 dienas. Standartā ir uzstādīta granulu tvertne ar tilpumu 250-500 litri. Labās vai kreisās puses savienojums ir atļauts.

Atmos ilgstoši degošie granulu apkures katli izmanto skrūves skrūvju padevi līdz deglim. Degviela tiek automātiski aizdedzināta, izmantojot kvēldiegu. Pēc nepieciešamās temperatūras sasilšanas, izmantojot sensorus uz granulu degļa, tiek izvēlēts optimālais degšanas režīms.

Apkalpošana tiek veikta ne biežāk kā reizi 7-14 dienās. Čehu automātiskos apkures katlus Atmos uz granulām var izmantot nelielu telpu un māju apsildīšanai līdz 400 m² platībā.

Akmeņogles – korpuss ir izgatavots no karstumizturīga tērauda, ​​kura biezums ir 3-6 mm, kas ļauj izturēt augstu temperatūru urbšanas vai melno ogļu sadedzināšanas laikā. Ir atļauts izmantot koksnes atkritumus un mazus baļķus, kuru garums nepārsniedz 33 cm.

Atmospirolīzes cietā kurināmā apkures katli ar ilgstošu degšanu ar oglēm ir aprīkoti ar pūtēju un izplūdes ventilatoru. Tiek nodrošināta primārā un sekundārā gaisa padeve. Tā rezultātā cietā kurināmā pirolīzes ogļu apkures katls Atmos var attīstīt jaudu līdz 26 kW.

Kombinēts – nepārprotama kombinēto vairāku degvielu katlu priekšrocība: koksne, granulas, gāze un šķidrā degviela, ir spēja sildīt katru no uzskaitītajiem degvielas veidiem bez ilgstošas ​​atkārtotas iekārtas.

Pāreja no ogles uz šķidro degvielu tiek veikta 10-15 minūšu laikā, un tai nav nepieciešamas īpašas tehniskās iemaņas. Sadegšanas kamera ar gāzes degli no cietā kurināmā sadedzināšanas kameras ir atdalīta ar ūdens slāni, lai mazinātu ietekmi viens uz otru. Šis dizains ļauj sasniegt maksimālu efektivitāti neatkarīgi no izmantotās degvielas veida. Degšanas laiks uz vienu slodzi ir atkarīgs no izmantotās degvielas veida un aprīkojuma veida. Ar maksimālu veiktspēju iekārta var darboties vismaz 12 stundas.

Apkures katli – uzstādīšana un darbība

TT katlu Atmos uzstādīšana tiek veikta saskaņā ar noteikumiem, kas attiecas uz visām cietā kurināmā vienībām. Drošības sistēmu uzstādīšana ir obligāta: spiediena samazināšanas un pārkaršanas sensori, pretvārsts un izplešanās tvertne.

Pirmo aizdedzi veic, kad krāsns ir piepildīta ar degvielu līdz ⅔, neieslēdzot gāzes ražošanas režīmu. Pēc tam operācija tiek veikta bez ierobežojumiem. Siksnas tiek veiktas saskaņā ar ražotāja sniegto shēmu.

Katlu uzstādīšana ar Atmos katliem ir atļauta, savienojot vairākas vienības vienā darba tīklā. Tas ļauj palielināt produktivitāti līdz 1000 kW. Pirmkārt, ir nepieciešams aprēķināt nepieciešamo jaudu un sastādīt projektu, ņemot vērā ēkas siltuma zudumus un kopējo apsildāmo platību.

Izvēloties iekārtas jaudu, tiek ņemts vērā izmantotās degvielas veids un tās sadedzināšanas laikā izdalītās siltumenerģijas koeficients.