Frēzēšana pēdējā laikā kļūst arvien populārāka, tāpēc tā ir tikpat pieprasīta kā detaļu urbšana un virpošana. Tās būtība ir metāla slāņa nogriešana, izmantojot rotējošu griezēju. Frēzēšanu var veikt no dažādiem materiāliem izgatavotām sagatavēm, un to veic gan ar īpašām mašīnām, gan manuāli.

Frēzēšanas mērķis

Izmantojot dažāda veida griezējus, jūs varat precīzāk un efektīvāk frēzēt detaļas. Tie var būt no dažādiem materiāliem, taču visbiežāk tiek apstrādāti metāli. Un ar modernu darbgaldu palīdzību, kas aprīkoti ar CNC sistēmām, ir iespējams samazināt noraidījumu skaitu, kā arī kontrolēt to, izmantojot vienkāršas skaitliskās programmas. Tagad griezējs ir aizstāts ar asmeni kā darba instrumentu, kas ļāva samazināt noraidījumu iespējamību, padarot sagataves pēc iespējas precīzākas.

Kas ir frēzēšana apstrādei? Ar tās palīdzību jūs varat sagriezt metālus, sasmalcināt, pielietot īpašus modeļus, gravēt, kā arī veikt virpošanu un citus darbus dažādās aktivitātēs. Komplektā ietilpst vairākas daudzzobu, griešanas dzirnavas, un to nostiprināšana mašīnās nosaka horizontālo vai vertikālo darba veidu. Ražošanā var izmantot arī frēzēšanu noteiktā leņķī, kuram griezējs ir iepriekš uzstādīts vajadzīgajā virzienā. Atkarībā no apstrādājamo produktu veida šādai malšanai ir vairākas metodes. Bet ir vērts atzīmēt, ka tiek izmantots ievērojams skaits dažādu griezēju, jo īpaši tie ir cilindriski, gala, gala, zobrata, formas, kā arī sarežģītāki.

Frēzēšanas pielietošanas sfēras ir diezgan dažādas, to var izmantot metālapstrādē, mašīnbūvē, juvelierizstrādājumu ražošanā, kokapstrādē un pat dizainā un arhitektūrā.

Metāla apstrāde ar frēzēšanu tiek veikta neatkarīgi no tā izturības. Griezēji tiek izvēlēti, pamatojoties uz to, kāda veida apstrāde ir nepieciešama, plaknēm tiek izmantoti cilindriski vai gala griezēji, pēdējos tiek izvēlēti asimetriski griešanas modeļi. Tas ir, ja daļām ir pareiza taisnstūra, kvadrāta un līdzīgas formas, tad visbiežāk tiek izmantotas šīs divas metodes. To pašu profila daļu var izgatavot ar cilindrisku griezēju vai no gala.

Alumīnija griešana mūsdienās tiek uzskatīta par diezgan populāru, jo alumīnijs tiek plaši izmantots ekskluzīvā dizainā, interjerā, reklāmas elementos, kameru aprīkojumā utt. Viegluma, izturības un zemas kušanas temperatūras dēļ tas tiek plaši izmantots un nav grūti sagriež dažādus produktus. Uz detaļām par suvenīriem, mārketinga un virtuves izstrādājumiem modernās augsto tehnoloģiju mašīnās varat izveidot uzrakstus, rakstus, reljefu utt. Tajā pašā laikā tie tiek iegūti bez rievām, pareiza izmēra un formas, kā arī ar perfektu malas.

Plastmasas tilpuma frēzēšana , it īpaši 3D formātā , mūsu laikā ir ieguvusi ievērojamu popularitāti . Tie ir diezgan populāri pakalpojumi, kurus izmanto rūpniecības produktiem, korpusi. Turklāt detaļas tiek ātri izgatavotas, jo frēzēšanas un gravēšanas mašīna darbojas diezgan ātri, un cena par veikto darbu ir zema. Tiek apstrādātas gan splainas, gan formas un zobainās daļas, kā arī tiek apstrādāti urbumi, gali, rievas. No plastmasas 3D formā jūs varat frēzēt dekoratīvās un citas detaļas, liešanas veidnes, polimēru korpusus un daudz ko citu, izveidojot oriģinālas un vēlamas izstrādājuma formas.

Frēzēšanas darbu klasifikācija

Kā jau minēts, atkarībā no izmantotā griezēja tiek izdalīti vairāki frēzēšanas veidi, proti:

  • Sejas frēzēšana, kuras būtība ir iegūt noteiktu detaļu formu, izmantojot gala dzirnavas. Tas ir nepieciešams vairumā gadījumu, lai izstrādājumos grieztu izcirtņus, rievas, logu, kā arī “aku”, rievu utt. Tas arī ļauj frēzēt gala virsmu no cita plāna iekšpuses. produktiem. Gala frēzēšana ir nepieciešama, lai iegūtu precīzāku izmēru daļas, uzstādīšanas ērtumu un faktiski grieztie gali kalpo spiedes spēku pārnešanai.
  • Beigas, kas nepieciešamas, lai izveidotu dzegas vertikālas vai horizontālas formas plaknēs.
  • Cilindrisks, atšķirīgs produktu ražošanā lidmašīnās ar atbilstošo frēzi pretējā stāvoklī.
  • Zāģēts.
  • Shaped, kas sastāv no formas (sfēras, elipses utt.) Neregulāras formas daļu izveidošanas. Tā ir frēzēšana ar speciāliem griezējiem, kā rezultātā veidojas formas izstrādājumi.

Dažādās darbības jomās ir izplatīti arī daudzi citi griezēju veidi, kas atšķiras ar daudzpusību, lieliskām iespējām un precizitāti darba veikšanā. Spirālveida rievas tiek izmantotas, lai izveidotu padziļinājumus, urbjmašīnas un citus, dažādu izmēru stieņus sagriež ar griešanas dzirnavām, turklāt jūs varat iegūt sarežģītu detaļas formu ar izliektu griezēju. Ir vērts atzīmēt atšķirību starp frēzēšanu ar dubultdiskiem, rievotu asmeni rievu veidošanai daļās, kā arī to sarežģītākās formas. Varat arī izveidot noteiktu formu, īsi izmantojot frēzēšanas veidus.

Papildus frēzēšanas klasifikācijai pēc griezēju tipiem ir arī to sadalījums vertikālai izvietošanai mašīnā, horizontāli un leņķī.

Darbgaldi šādam darbam savukārt tiek iedalīti mehāniskajos un lāzera. Ir griešanas, piedziņas elementa virziens kopā ar produktu, ko sauc par garāmejošu apstrādes veidu. Ja produkts virzās uz griezēju, tad to uzskata par pretfrēzēšanu.

frēzēšana

Ir arī vērts atzīmēt detaļu, gan koka, gan metāla, profilu frēzēšanu. Tas atšķiras no izliektajiem vai ieliektajiem izstrādājumiem. Šajā gadījumā ir nepieciešams rūpīgāk pieiet tehnoloģiskā veida izvēlei, kas galvenokārt ir atkarīga no daļas lieluma un profilēšanas sarežģītības. Šāda veida process notiek trīs posmos: iepriekšēja rupja un daļēji tīra frēzēšana, daļēji tīra un visbeidzot galīgā tīrīšana. Bieži vien, lai iegūtu augstas kvalitātes detaļas, apdare tiek veikta ar lielu padeves ātrumu, un iepriekšējās darbības tiek veiktas atsevišķi ar dažādām mašīnām.

Tā kā detaļu frēzēšanai cilindriskā veidā to veic ar ne tik labu stiprinājumu, tad visbiežāk produktu profila frēzēšana tiek veikta gala veidā. Būtībā šī ir universāla metode vairāku partiju rūpnieciskai ražošanai. Šajā gadījumā ir iespējams izmantot vairākas dažādu plakanu virsmu frēzēšanas metodes. Tas ir divu kaltu, liela diametra griezēju un vairāku kaltu izmantošana vienlaikus.

Darbs šajā režīmā var būt daudz ātrāks un vienmērīgāks, it īpaši, ja vienlaikus izmantojat vairākus griezējus, kas atrodas dažādās produkta pusēs. Šī iemesla dēļ ražošanā biežāk izmanto slīpēšanu ar slīpmašīnām.

Frēzēšana tiek veikta papildus arī ar jonu stara palīdzību. Tas ir salīdzinoši jauns un augsto tehnoloģiju process, kas ļauj noņemt visprecīzāko metāla slāni. Jonu frēzēšana tiek veikta hēlija atoma ietekmē uz virsmas, galvenais nosacījums ir sprieguma un enerģijas kontrole. Citiem vārdiem sakot, šodien nav nepieciešams pulēt vai slīpēt detaļas, to var izdarīt atomu līmenī, un papildu detaļas var ievietot sarkanā karstajā metālā.

 Frēzēšanas procesa tehnoloģiskie posmi

Attiecībā uz frēzēšanas tehnoloģisko procesu tas sastāv no vairākiem etapiem, kas jāievēro:

  • Produkts tiek rūpīgi nogādāts no apstrādei nepieciešamās virsmas sāniem uz maršrutētāju, kas šobrīd rotē.
  • Ņemot galdu prom, vārpsta tiek izslēgta, lai tā negrieztos.
  • Pēc tam jums jāiestata nepieciešamais griešanas dziļums.
  • Tiek uzsākta vārpsta.
  • Produkts, kas atrodas uz galda, kopā ar to tiek nogādāts dokā ar griezēju.

Metālapstrāde ar cilindrisku griezēju tiek veikta ar griezēja garumu 10-15 mm vairāk nekā produkts, un tā diametrs tiek izvēlēts, pamatojoties uz griešanas biezumu un platumu. Izvēloties gala dzirnavas, darbs būs mazāk trokšņains, jo detaļas ir drošāk piestiprinātas. Izmantojot griezēju komplektu, uzņēmuma produktivitāte būs augsta, jo uzdevums ir ievērojami vienkāršots. Tas viss ir atkarīgs no izmantotajiem griezējiem, un tie ir: savienojuma griezēji, kalti, ar diviem diskiem vienlaikus, griezēju komplekts, kas atrodas sagataves dažādās pusēs utt. Plakņu frēzēšana ar vairākām gala frēzēm veic vairākus griezumus vienlaikus , kā arī novērš ietekmi darba laikā.

Frēze darba vietā

Mūsdienu tehnoloģijas ļauj droši un ar zemāku noraidījumu procentuālo daudzumu apstrādāt virpošanas un frēzēšanas mašīnās, kas aprīkotas ar CNC sistēmām. Dažos gadījumos, piemēram, apstrādājot paaugstinātas cietības daļas, jūs varat tos sasmalcināt. Tie garantē produktu ražošanu ar maksimāli precīzu ģeometrisko formu, kā arī produktivitāti. Ir gan īpaša, gan vispārēja izmantošana, taču nelielas mājas daļas var apstrādāt ar rokas elektrisko maršrutētāju. Datora vadība ļauj iestatīt visus parametrus un veikt pēc iespējas precīzāku darbību, turklāt ir iespējams aprēķināt un izveidot 3D modeļus tieši uz mašīnas.

CNC frēzēšanas mašīna

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, frēzēšana iegūst lielu popularitāti dažādās nozarēs. Kas attiecas uz metālu, uz mašīnām ir iespējams izgatavot gan alumīnija, gan tērauda, ​​titāna izstrādājumus. Neatkarīgi no materiāla frēzēšanu var izmantot īpašam nolūkam paredzētu detaļu, ekskluzīvu, juvelierizstrādājumu utt. Izgatavošanai. Un tikai mašīnās, kas aprīkotas ar CNC sistēmām, ir iespējams veikt sarežģītas formas detaļu lāzera frēzēšanu. Tas ir dārgi, bet kvalitatīva apstrāde ir iespējama bez iepriekšējas slīpēšanas.