Juridiskās adrese noma ir mūsdienās ļoti izplatīts pakalpojums. Tas ir izdevīgs gan jaundibinātiem uzņēmumiem, gan jau esošajiem – kuri vēlas mainīt juridisko adresi vai arī, piemēram, samazināt savu telpu uzturēšanas izdevumus.

Šodien ir aktuālas vairākas nianses, kas būtu jāievēro juridiskās adreses nomā.

1. Pēdējā laikā ir īpaši aktualizējusies Valsts ieņēmumu dienesta darbība uzņēmumu juridisko adrešu pārbaudē. Nodokļu instancei šķiet, ka, pat, ja tikai birojiem paredzētajā ēkā ir reģistrētas vairāk nekā 10 (desmit) uzņēmumu juridiskās adreses, šī adrese ir uzskatāma par neuzticamu, t.s. “masu” adresi. Šāda adrese, Valsts ieņēmumu dienesta ieskatā, būtu dziļāk jāpārbauda. Šis apstāklis uzreiz būtiski kavē uzņēmuma registrācijas norisi un PVN piešķiršanu. Lai cik tas būtu šobrīd dīvaini, arī banka AML pārbaudes ietvaros aplūko, cik juridiskās adreses ir reģistrētas konkrētajā adresē. Un, ja tās būs, piemēram, 10 (desmit) un vairāk, bankas konta atvēršana var būt liegta vai apgrūtināta.

Līdz ar to, pārzinot šīs tendences, mēs Jums piedāvājam juridiskās adreses nomu “nemasveida” komerciālajā vai dzīvojamā platībā.

2. Jums derētu zināt, ka ir iespējama juridiskās adreses noma gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās un rajonos; gan Rīgas centrā, gan mikrorajonos; gan komerciālajā, gan dzīvojamā nekustamajā īpašumā. Tas atšķiras gan pēc cenas, gan, spriežot pēc tiem faktiem, kas jums ir svarīgi jūsu komercdarbībā. Lai apskatītu variantus un cenas, izmantojiet juridiskās adreses kalkulatoru.

3. Izvēloties juridiskās adreses nomu, ir jāņem vērā tādi faktori kā kompānijas darbības veids, tās esošais vai plānotais apgrozījums, darbinieku skaits, izvēlētais nodokļu režīms un vispārējs nodokļu slogs, kā arī faktors, cik publisks un oficiāls ir kompānijas tēls.

Ja juridiskā adrese atrodas dzīvojamās telpās, ienākošās korespondences apstrādes termiņš ir 1-3 dienas. Ja tā atrodas nedzīvojamās (komerciālajās) telpās – 1-2 dienas.

Mēs ieteiktu aplūkot juridiskās adreses nomu dzīvojamās platībās, ja esat Latvijas uzņēmējs ar nelielu ienākošās korespondences skaitu. Ja esat lielāks uzņēmējs, rezidents vai nerezidents, iesakām izvēlēties juridiskās adreses nomu komerciālajās telpās. Pēdējais paredz arī iespēju izmantot darba vietu vai pat veselu ofisu un/vai pārrunu telpu. Darba vieta sevī ietver galdu, krēslu, dokumentu plauktu un apgaismojumu.

4. Sadarbība ar mums. Priekšnoteikumi.

4.1. Juridiskās adreses noma no 1 (viena) mēneša. Ņemiet vērā, ka vienmēr ir izdevīgāka juridiskās adreses noma ilgtermiņā. Lai apskatītu visus variantus un cenas, izmantojiet juridiskās nomas kalkulatoru.

4.2. Līguma slēgšana. Vienojoties par priekšnosacījumiem, mēs noslēdzam līgumu par juridiskās adreses nomu vai apakšnomu. Jums nav jādomā par tādiem sīkumiem kā juridiskās adreses īpašnieka piekrišana, jo to izdarīsim mēs jūsu vietā.

Nekustamā īpašuma īpašnieka piekrišana un pilnvara korespondences saņemšanai (ja attiecināms) Jums tiek iedota vienlaikus ar līguma projektu.

4.3. Par to, ka Jums ir atnākusi korespondence, mūsu darbinieks Jums dara zināmu 3 (trīs) darba dienu laikā. Ja vēlaties, šo Jums adresēto korespondenci jūs variet saņemt personīgi vai arī jūsu ērtībai Jums tiks nosūtītas tās (korespondences) satura skenētās kopijas vai bildes. Tādējādi mēs ļaujam Jums ieekonomēt tik dārgos resursus kā Jūsu laiks un nauda.

5. Juridiskās adreses reģistrācija vai pārreģistrācija. Juridiskās adreses reģistrācija vai maiņa notiek elektroniski, 1-3 darba dienu ietvaros, papildus ņemot vērā 1 (vienu) darba dienu visu nepieciešamo dokumentu sagatavošanai un iesniegšanai attiecīgajās iestādēs.

Nomainot juridisko adresi, nav nepieciešama vizīte pie notāra. Mēs rekomendējam juridiskās adreses pārreģistrācijas procesā izmantot elektronisko parakstu (links uz https://www.eparaksts.lv/lv/).

Ievērojot minēto, mēs Jums palīdzēsim noformēt visus nepieciešamos dokumentus Uzņēmumu reģistrā un garantējam visatbilstošāko juridiskās adreses nomu:

  • kura nav masveida adresē;
  • kura nav un nekad nav bijusi riska zonā;
  • kura tiks akceptēta bankā, nodokļu instancēs un Uzņēmumu reģistrā;
  • ar jau ietvertu juridiskās adreses piekrišanu;
  • ar pilnvaras korespondences saņemšanai projektu.

Atstājiet savu pieteikumu mūsu mājas lapā un mēs sazināsimies ar jums 1 (vienas) darba dienas laikā.