Sausā sildelementa ūdens sildītāji. Kāpēc izvēlēties?

Boileri ir daudzu mājsaimniecību neatņemama sastāvdaļa, īpaši ja nav pieejama centralizēta siltā ūdens piegāde. Ūdens sildītāji jeb boileri ir visērtākais risinājums, turklāt pieejami dažāda veida, tilpuma un energoefektivitātes ierīces, tāpēc iespējams izvēlēties savām vajadzībām un iespējām atbilstošāko. Tas nozīmē, ka pirms boilera iegādes ir svarīgi noskaidrot vairākus kritērijus, pēc kā vadīties, lai pirkums būtu vērtīga investīcija un nesagādātu raizes. Svarīgi izvēlēties kvalitatīvu boileri no uzticama zīmola, kas nodrošinās tā kalpošanas ilgumu. Šāds ir Čehijas uzņēmums Dražice, kura ilgu gadu pieredze ūdens sildītāju ražošanā ļāvusi sasniegt izcilu kvalitāti.

Kā izvēlēties boileri?

Svarīgākais kritērijs boilera izvēlē noteikti būs konkrētās mājsaimniecības vai citas vietas vajadzības. Jo lielāka tilpuma boileri izvēlēsities, jo vairāk elektroenerģijas tas patērēs, tāpēc ir būtiski saprast, kādiem nolūkiem un cik bieži tiks patērēts karstais ūdens. Tirgū pieejai ūdens sildītāji sākot no 5 līdz pat 300 litriem. Izmēram ir nozīme, jo izvēloties pārāk maza tilpuma boileri, karstais ūdens var ātri beigties un būs jāgaida līdz tas atkal uzsils, taču izvēloties pārāk lielu tilpumu, būs lieks resursu patēriņš. Parasti boileri līdz 30 litru tilpumam paredzēti tikai trauku mazgāšanai vai citiem nelieliem darbiem, nedaudz lielāki, piemēram 60 litru, lieliski derēs dušai, savukārt 100 litru boileri, lielākām mājsaimniecībām. Dražice piedāvā boilerus tilpumā no 20 līdz 1000 litriem. Otrs svarīgs kritērijs izvēloties boileri ir tam atvēlētā vieta. Pieejami gan vertikālie, gan horizontālie boileri, kas atšķirsies novietojuma ziņā.

 Sauso vai ar slapjo sildelementu ūdens sildītāji?

Visbiežāk tirgū pieejami ūdens boileri ar ūdenī iegremdētu spirālveida jeb slapjo sildelementu. Šāds sildelements ir pakļauts ūdens ietekmei, var veidoties kaļķakmens un korozija un pēc ilgāka lietošanas perioda elements jāmaina. Šādi boileri būs lētāki, taču kalpos daudz īsāku laiku, turklāt drīz vien zaudēs savu efektivitāti, ūdens uzsilšana notiks arvien lēnāk. Sausais sildelements, kas ir ievietots biezā tērauda korpusā ir daudz modernāka tehnoloģija. Šādi boilera sildelements ir pasargāts no ūdens ietekmes, neveidojas kaļķakmens un rūsa. Dražice ūdens boileriem izvēlēta tieši mūsdienīgie sausie sildelementi. Šādi ūdens sildītāji ir daudz labāka investīcija, jo to siltuma vadītspēja ir lielāka, nekā iegremdētiem sildelementiem, tie kalpo ilgāk un būs energoefektīvāki. Uzņēmuma Dražice ražotie boileri noteikti neliks vilties, jo izmantotās mūsdienīgās tehnoloģijas, labāko materiālu izmantošana, stingru ražošanas procesu kvalitātes kontroles ievērošana, unikālā elektriskā sildelementa sistēma un ļoti izturīgais ūdens sildītāja korpuss ir izcilas kvalitātes garants.