Lāzergriešana – efektīvākais risinājums biznesa attīstībai!

Lāzergriešana ir tehnoloģija, kas izmanto spēcīgu lāzeru, lai sagrieztu vai iegravētu lokšņu materiālus. Lāzergriešanu sākotnēji galvenokārt izmantoja rūpnieciskās ražošanas vajadzībām, taču pēdējos gados tā kļuvusi pieejamāka un tiek izvēlēta arī citiem nolūkiem, piemēram skolās, kā arī dažādiem hobijiem. Arī mazie uzņēmumi arvien biežāk izvēlas šo risinājumu sava biznesa attīstībai.

Lāzergriešana ir mūsdienīga un precīza metode, kas ar lieljaudas lāzera izvadi, visbiežāk, caur optiku, veic precīzus griezumus pēc iestatītajiem parametriem. Tas ir lielisks un efektīvs veids metāla detaļu ražošanai. Metāla lāzergriešana nodrošina kvalitatīvu rezultātu, turklāt metāla malām un griezuma līnijām nav nepieciešams papildus apstrāde, kas ievērojami atvieglo darbu un ietaupa klienta laiku. Tāpat iespējams veikt citu materiālu lāzergriešanu. Izmantojot visdažādākos materiālus, iespējams sasniegt izcilu griešanas detaļu līmeni un ražot augstas kvalitātes produktus.

 

Lāzergriešana un tās priekšrocības:

Iemesls, kāpēc uzņēmumi un profesionāļi arvien biežāk izvēlas lāzergriešanas pakalpojumam, ir daudzās šī procesa priekšrocības. Galvenās priekšrocības ir ērta pielāgošana, precizitāte, atkārtojamība, ātrums, rentabilitāte, lieliska kvalitāte, bezkontakta griešana, daudzpusība un automatizācijas iespējas.

Ērta pielāgošana

Lāzergriešanai nav nepieciešama instrumentu maiņa katram atsevišķam griezumam. Tas pats uzstādījums ir piemērots daudzu dažādu formu griešanai vienā materiāla biezumā. Arī sarežģīti griezumi nerada nekādas problēmas.

Precizitāte un resursu taupīšana

Precizitāte ir viena no galvenajām lāzergriešanas priekšrocībām, salīdzinot ar citām termiskās griešanas metodēm. +/-0,1 mm precizitāte dod iespēju sasniegt augstus rezultātus. Vairumā gadījumu tik augsts standarts nozīmē, ka nav nepieciešamas nekādas papildus procedūras kvalitātes nodrošināšanai. Īpaši precīzas griezuma līnijas, vairs nav nepieciešams nodot tālākai apstrādei – slīpēt, virpot, pūlēt, tīrīt, kas ietaupa gan laika, gan cilvēku resursus.

Atkārtojamība

+/- 0,05 mm nodrošina izgrieztās detaļas, kas ir precīzas viena otras kopijas. Tas sniedz iespēju izgatavot ievērojamus produkcijas apjomus īsos termiņos. Iekārtas ļauj atkārtot ģeometriskos parametrus, nodrošinot visaugstāko izmēru precizitāti.

Ātrums

CNC Lāzergriešana ir daudz ātrāka nekā tradicionālās mehāniskās griešanas metodes, īpaši sarežģītāku griezumu gadījumā. Salīdzinot to ar citām termiskās griešanas metodēm, lāzergriešana, savas jaudas dēļ, tās pārspēj līdz noteiktam materiāla biezumam, kas ir aptuveni 10 mm.

Automatizācija

Šim darbam ir vajadzīgs mazs darbaspēks, jo mūsdienu lāzergriešanas iekārtas ir ļoti automatizētas. Pieredzējušam mašīnas operatoram joprojām ir liela nozīme gala produkta kvalitātē, taču griešanas ātrums un maza nepieciešamība pēc roku darba rada zemākas izmaksas salīdzinājumā ar citām griešanas metodēm. Turklāt automatizētie procesi novērš kļūdu iespējamību.

Moderna tehnoloģija ar plašu pielietojumu

Jaunākās paaudzes lāzergriešanas aprīkojuma izmantošana ir svarīga, ja vēlaties attīstīt savu biznesu un būt vienu soli priekša saviem konkurentiem. Lāzergriešana ir izmantojama ne tikai metālam, bet arī daudziem un dažādiem citiem materiāliem, piemēram, koka, gumijai, organiskajam stiklam, plastikātam, polikarbonātam un daudziem citiem.